Turyn

Gdy trafisz na pielgrzymim szlaku na Turyn, to każdy krok poniesie Cię do niezwykłych miejsc, które poruszają duszę…☁️♥️

W katedrze św. Jana Chrzciciela znajduje się całun, w który został owinięty Pan Jezus po zdjęciu z krzyża. Ta niezwykła relikwia wystawiana jest na widok publiczny tylko w szczególnych okolicznościach, ale sama jej obecność jest ogromnym błogosławieństwem dla mieszkańców i odwiedzających je pielgrzymów. W katedrze znajdują się też relikwie m.in. bł. Piotra Jerzego Frasattiego.
*
Z kolei w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą dziś wspominamy w Kościele katolickim, znajdują się kolejne skarby, których wartości nie da się przecenić.
*
Św. Jan Bosko został natchniony do wybudowania kościół pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych. Zlecił też namalowanie obrazu zgodnie z wewnętrzną wizją, której doznał.
Majestatyczny obraz Matki Bożej, liczący ok. 7 m wysokości, robi ogromne wrażenie. Maryja lekko się uśmiecha, a z jej twarzy i postawy bije spokój i dostojeństwo. Została przedstawiona czerwonej szacie i niebieskim płaczu. W jednej ręce trzyma Pana Jezusa, a w drugiej berło – symbol władzy królewskiej. Także królewska korona zdobi jej głowę, którą oplatają rozpuszczone włosy, będące z kolei symbolem dziewictwa.
*
W bazylice znajdują się też relikwie św. Jana Bosko, które możemy adorować z bardzo bliskiej odległości. Jest tam również kaplica poświęcona św. Dominikowi Savio, a w podziemiach znajduje się – chyba tysiące! – maleńkich relikwi z całego świata, z wielu wieków… Nigdy wcześniej nie widziałam miejsca tak ubogaconego obecnością świętych…
*
Celebrujmy niedzielę i pamiętajmy o naszej Wspomożycielce. 🙏♥️
*
María Auxilium Christianorum, ora pro nobis!
*
A jakie wizerunki Matki Bożej Wy macie w swoich domach?🌹

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s