Wspólnota modlitewna matek

Dla wielu osób to oczywiste, że najważniejsze dla każdej matki jest zapewnienie dobrobytu swojemu dziecku. To ona przede wszystkim dba o potrzeby swojego dziecka, a kiedy udaje jej się je zapewnić, wtedy i ona jest szczęśliwa. Choć sporo w tym prawdy, bo rzeczywiście matka chce dla swojego dziecka dobra i bezpieczeństwa – to jednak nie wystarcza, aby ona sama czuła się w pełni szczęśliwa. Mama to człowiek… Ma swoje potrzeby psychofizyczne, których nie wyzbyła się zostając żoną i matką. Dodatkowo jeśli jest wierząca, ma też potrzeby duchowe. Wie, że powinna dążyć do doskonałości w swej kobiecości, w byciu żoną, w zadaniach macierzyńskich, ale też w zadaniach katoliczki. Tyle brzemion na wątłych kobiecych ramionach…

Matka Boża Pocieszenia

Z myślą o mamach, które potrzebują duchowego wsparcia, powstała Wspólnota Modlitewna Matek Katolickich pw. Matki Bożej Pocieszenia. Jej celem jest niesie duchowej pomocy wszystkich mamom, które każdego dnia wykonują swoją cichą pracę dla Boga, rodzin, społeczeństwa, dla całej ojczyzny.

„O co jedna matka się modli, to należy do wszystkich matek; o co się cała wspólnota modli, to spływa na każdą matkę”.

Po szczegóły zapraszam na podstronę O wspólnocie, na której znajduje się też formularz do zapisów. Zachęcam wszystkie mamy do włączenia się do tej inicjatywy oraz o udostępnienie tej informacji innym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s